Proroctwo przed Euro 2012
Po zielonej trawie piłka goni,
albo my wygramy, albo oni

Ostatnio zdecydowanie wygraliśmy my! Uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Osinie zwyciężyli w Mini Mistrzostwach Europy w Piłkę Nożną zorganizowanych z okazji uroczystego otwarcia Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Dębicach pn.: „Z boiska na Igrzyska”. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Banasiewicz, Filip Jarota, Adam Grzybowski, Gracjan Makosz, Mateusz Gach, Szymon Emche, Piotr Micał, Aleksander Pakulski, Patryk Ziółkowski, Damian Zimecki.

Wszystkich zaskoczyła formuła turnieju, ponieważ każda z drużyn grała pod  nazwą kraju, który jest w grupie C na Mistrzostwach Europy w 2012 roku. Turniej rozpoczął się od losowania, danej nazwy państwa. Zespół z Osiny grał jako reprezentacja Polski.  Kolejność rozgrywanych meczów była taka sama, jak na Euro 2012.
Klasyfikacja końcowa wyglądała w następujący sposób:
I miejsce Polska (Osina)
II miejsce Grecja (Rożnowo)
III miejsce Czechy (Maszewo)
IV miejsce Rosja (Dębice)

Nasza drużyna wygrała dwa z trzech meczów, jeden zremisowała. Oby nasza narodowa reprezentacja wzięła przykład z sukcesu naszych juniorów! Wszystkim zawodnikom i trenerowi, panu Michałowi Janikowi, gratulujemy!

Turniej w Dębicach - marzec 2012