2012 03 19 krzykowisko 02Racja stoi za tymi, którzy twierdzą że życie jest teatrem. Lecz czysta potęga stoi za tymi, dla których teatr jest życiem. Dobrze wiedzieć, że wśród uczniów szkoły w Osinie jest młodzież, dla której umiłowanie teatru równa się z potęgą.
„Krzykowisko" w Maszewie - festiwal teatralny jakich w Polsce mnóstwo. A jednak to magiczne przedsięwzięcie sprawia, że uświadamiamy sobie prawdziwą wartość teatru. Zaczynamy myśleć, po co starożytni Grecy stworzyli teatr, czujemy się twórcami, stajemy się jednocześnie „twórcą i tworzywem".
Od 9 do 11 marca 2012 roku odbywało się w Maszewie rzeczone „Krzykowisko" - pomysł pana Marka Kościółka, stojącego za sterami teatru „Krzyk" z Maszewa, przy wsparciu wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego zacnego projektu. Jednym z partnerów „Krzykowiska" jest Gmina Osina, nic więc dziwnego, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział maszewskim święcie teatru. Grupa uczniów z ZSP w Osinie uczestniczyła w szerokiej gamie warsztatów, min. brazylijskiej sztuki walki Capoeira; sztuki pięknego i skutecznego przemawiania – retoryki; sztuki filmowej. Efekt tej ostatniej można obejrzeć na stronie http://www.krzyk.art.pl/.
Poza tym nasi gimnazjaliści zasiedli na widowni spektakli i koncertów podczas których dało się odczuć ponadczasową siłę świątyni sztuki, za którą powszechnie uważa się właśnie teatr.

2012.03.19 Krzykowisko