LZS Wojcieszyn wygrywa VII Edycję Osińskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Dobiegły już końca zmagania w Osińskiej Lidze Piki Siatkowej. W sobotę (23 kwietnia 2016), zostały rozegrane dwa pojedynki. W pierwszym z nich Dąbrowa pokonała Żabowo w meczu o 3. miejsce. Natomiast w finale Wojcieszyn wygrał z Węgorzami i sięgnął po tytuł Mistrzowski.

Siatkarze z gminy Nowogard reprezentujący Dąbrowę oraz Żabowo, debiutowali w Osińskiej Lidze Piłki Siatkowej i od razu walczyli o medal. W meczu o 3. miejsce zdecydowanie lepiej od początku prezentowała się Dąbrowa, która pokonała Żabowo 25:11. W drugim secie gra była bardziej zacięta, jednak to Dąbrowa zdobyła jako pierwsza 25 punktów i prowadziła już w meczu 2:0. Siatkarze z Żabowa nie mieli jednak zamiaru się poddać. Po koncertowej grze Żabowo wygrało 3 seta do 21, natomiast w czwartej partii tryumfowało do 15 punktów i tym samym kibice byli świadkami tie-breaka. W decydującym secie Dąbrowa ponownie wróciła na odpowiednie tory i po zwycięstwie 15:12, świętowała wywalczenie brązowych medali.
Finał był najlepszym podsumowaniem poziomu ligi. Był to najładniejszy mecz spośród wszystkich spotkań, w sumie mecz finałowy był 51 meczem w tym sezonie Ligi i został rozegrany pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami. Spotkanie to oglądała grupa ponad 140 kibiców. Przed meczem minutą ciszy zawodnicy i kibice uczcili pamięć zmarłego kolegi Grzegorza Nowosielskiego. Tyle osób od dawna nie zasiadało na skromnych trybunach ZSP w Osinie. Dla kibiców było to naprawdę piękne i emocjonujące widowisko. Kibice obu drużyn dopingowali swoje zespoły, oczywiście sportowo i fair play. Były bębny, wuwuzele itp. Kibice z niedowierzaniem oglądali pojedynek obu drużyn. Wiele akcji było nagradzanych gromkimi brawami. Ostatecznie po tie-breaku ze spotkania zwycięsko wyszedł LZS Wojcieszyn wygrywając po ciężkiej walce 3:2.

Finał godny finału - tak ten mecz podsumowali kibice. Po finale odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie ligi. Puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Osinie wręczali: Wójt Gminy  Krzysztof Szwedo, Przewodniczący Rady Gminnej Andrzej Łuczak oraz przewodniczący LZS Gminy Osina Tomasz Gajda. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale i dyplomy. Trzy pierwsze zespoły otrzymały dodatkowo piłki Molten V5M5000. Spośród pozostałych drużyn wylosowano jeszcze jedną piłkę, która pozostała w Osinie. Wręczono również nagrody indywidualne. Najlepszy rozgrywający: Marcin Barycza (Węgorza), Najlepszy środkowy: Bartosz Machol (Węgorza) i MVP Ligi: Łukasz Czarny (Wojcieszyn).
Na koniec Wójt Gminy podziękował wszystkim drużynom za udział w VII Edycji OLPS oraz zaprosił na VIII edycję. Podziękował również, wraz ze wszystkimi drużynami, organizatorowi Ligi a zarazem sędziemu wszystkich spotkań, panu Tomaszowi Gajdzie, za sprawną organizację i promocję tej pięknej dyscypliny na terenie Gminy Osina. Podziękowania składali także zawodnicy, ich znajomi oraz zaproszeni goście. Była to największa i najlepiej zorganizowana liga w powiecie goleniowskim – słowa te padały z ust zawodników i kibiców. Padły również słowa: „Szkoda, że takiej organizacji nie ma u nas w Nowogardzie……
Podziękowanie za Ligę organizatorowi złożył również Starosta Powiatu Goleniowskiego Tomasz Kulinicz, który żałował, że nie mógł osobiście uczestniczyć         w zakończeniu w Osinie. Dodajmy, że T. Kulinicz jest też przewodniczącym Powiatowych LZS.

Jako organizator i sędzia również dziękuję wszystkim drużynom za udział w Lidze i naprawdę sportową rywalizację. Dziękuję kibicom, którzy dzielnie dopingowali swoje zespoły. Dziękuję również za pomoc w organizacji Ligi panu Wójtowi Gminy,  pani dyrektor ZSP w Osinie Tatianie Olbert,  nauczycielom w-f z Osiny Michałowi Janikowi i Sebastianowi Kowalikowi oraz sekretariatowi zawodów: Gracjanowi i Filipowi. Mam nadzieję, że VIII edycja będzie równie emocjonująca i udana pod każdym względem jak ta już zakończona VII – powiedział Tomasz Gajda.
Gratulujemy drużynie z Wojcieszyna mistrzowskiego tytułu oraz życzymy powodzenia wszystkim zespołom w kolejnej edycji OLPS.